محصولات زغال قالب

چگونه زغال طبیعی خوب را از زغال بی کیفیت تشخیص دهیم؟
اول از همه مطمئن شویم که زغال از چوب درختان جنگلی تهیه نشده باشد، زیرا متاسفانه قاچاقچیان چوب، درختان جنگلی را مخفیانه بریده و تبدیل به زغال نموده و با نابودی جنگلها به محیط‌ زیست کشور لطمه فراوانی وارد می آورند. علاوه بر آن زغال کبابی جنگلی به علت رطوبت فراوانی که در جنگل وجود دارد، کیفیت خوبی نداشته و بدین خاطر، بیشتر زغال های جنگلی جرقه ای بوده و سوخت مناسبی ندارند. لذا بهترین زغال، محصول درختان خشک باغی است.

برای شناخت زغال خوب توجه شما را به نکات ذیل جلب می نماییم
اولاً قطعات زغال نباید از گردو کوچک تر و از حجم دو عدد تخم مرغ بزرگتر باشند.
دوماً یک بسته زغال باید عاری از زغال های ریز، مویز، خاکه و ضایعات زغال باشد. گرچه برای روشن کردن زغال نیاز به مقدار کمی در حدود ۵۰ تاحداکثر ۱۰۰ گرم زغال ریز می باشد اما بیشتر از آن نشانگر کیفیت پایین زغال است.
 همچنین نباید به هیچ وجه خاکه زغال زیادی در پاکت باشد. گرچه بهترین زغال ها هم، که در مرحله تولید خاکه و مویز و ریزه زغال ها از آنها جدا شده اند، در مسیر حمل و نقل و پایین و بالا بردن آنها در انبار نمایندگی و همچنین جابجایی هر روزه از داخل مغازه به بیرون و بلعکس، بر اثر سایش زغال ها، مقداری از آنها تبدیل به خاکه یا ریزه می شوند که طبیعی است. اما نباید بیشتر از ۳۰ الی ۵۰ گرم باشد.
زغال طبیعی خوب نباید دارای ترک های بسیار باشند. به اصطلاح دقیق‌تر، نباید زغالها ترکهای لایه لایه داشته باشند. لایه لایه بودن زغال نشانگر آن است که هنگام فراوری خوب به عمل نیامده وچون آب داخل آنها به سرعت تخلیه شده اند، لذا این نوع زغالها جرقه ای شده و هنگام سوختن جرقه های آتشین را به اطراف پرتاب می کنند.

 زغال کبابی خوب نباید نمدار باشد. میزان طبیعی نم و رطوبت زغال حدود ۵ درصد می باشد. رطوبت اضافی باعث می شود که زغال به سختی روشن شده و در صورت عدم باد زدن، سریعا خاموش شود.

((نکته )):
چون مغازه دارها پاکت های زغال کبابی را در خارج از مغازه و زیر نور آفتاب می گذارند لذا بر اثر دمای بالا، همان ۵ درصد رطوبت طبیعی تبخیر شده و به شکل قطراتی زیر پلاستیک جمع می شوند که از بیرون دیده می شود. این میزان قطرات طبیعی است و نباید با رطوبت اضافی زغال اشتباه گرفته شود.

سبد محصولات زغال قالب

 سبد محصولات تولیدی شرکت شامل :

  • زغال مخصوص کباب
  • ژل 1000 سی سی نوژن
  • زغال فشرده به سوز برش خورده
  • زغال فشرده به سوز برش نخورده
  • زغال لیمو مخصوص
  • زغال لیمو دانه بندی
  • زغال لیمو سکه ای

سفارش محصولات زغال قالب

سایر برندها در پراور