مقاله علمی

تنوع محصولات حریر

حریر نخستین دستمال کاغذی ایرانی با بیش از نیم قرن سابقه

دستمال 300 برگ 3 لایه
دستمال توالت 12 قلو
دستمال حوله 400 برگ
دستمال حوله ای 2 قلو
دستمال 300 برگ 3 لایه
با طرح های مختلف
دستمال توالت 12 قلو
دستمال حوله 400 برگ
دستمال حوله ای 2 قلو

چرا ضخامت بالای دستمال توالت مهم است؟

برای این که بدانیم چرا ضخامت بالای دستمال توالت مهم است، ابتدا باید بدانیم چرا از آن استفاده می کنیم؟
بیشتر قارچ ها و میکروب ها برای بقا نیاز به رطوبت و تاریکی دارند. هر بار که فرد از سرویس بهداشتی استفاده می کند، پس از شست و شو و مرتب کردن لباس خود از محل خارج می شود. کاملا مشخص است که بدین صورت محل ناحیه ی تناسلی جای مناسبی برای رشد انواع قارچ و عفونت خواهد بود. حال برای این که عامل رطوبت را برای جلوگیری از رشد آن ها حذف کنیم، باید بعد از هر بار آبکشی محل را خشک کنیم. بدین ترتیب است که دستمال های توالت اختراع شده اند. استفاده از دستمال توالت برای همه ی افراد، زن و مرد و حتی کودکان ضروری است، هر چند که برای بانوان بسیار مهم تر است. زیرا ابتلای بانوان به قارچ و عفونت در ناحیه ی تناسلی بسیار شایع است. در صورت عدم درمان و طولانی شدن عفونت و قارچ، سوزش ها و التهابات قوت گرفته، دردهای زیر شکمی ایجاد می شوند. حتی در مواردی ممکن است به سرطان دهانه ی رحم و یا نازایی منجر شود. طریقه ی استفاده از آن نیز بسیار مهم است. برای خشک کردن، فقط دستمال را روی ناحیه مورد نظر گذاشته و بردارید. هرگز آن را روی سطح پوست خود نکشید تا باعث التهابات و حساسیت های پوستی نشود. پس از استفاده دستمال را به دور بیاندازید. در کودکان نیز استفاده از دستمال توالت و خشک کردن امری بسیار مهم است. زیرا کودکان پوست حساس تری دارند و به دلیل عدم توانایی در رعایت کامل بهداشت، بیشتر در معرض ابتلا به عفونت ها می باشند.
دستمال توالت به دلیل حساسیت محل استفاده ی آن، باید از بهترین نوع دستمال باشد. مهم ترین ویژگی آن یکبار مصرف بودن می باشد. ویژگی بعدی دستمال توالت قابلیت جذب رطوبت است که هر چه بیشتر باشد بهتر است. هر لایه از دستمال های کاغذی یا توالت از بافتی بسیار نازک تهیه می شوند، لذا برای آن که دستمال توالت قدرت جذب رطوبت را داشته باشد، از نوع چند لایه (4 لایه مناسب تر است) تولید می شود. لذا ضخامت بالای دستمال توالت از ویژگی های یک دستمال توالت خوب محسوب می شود. در کنار ضخامت بالای دستمال توالت، دستمال ها باید لطافت لازم را نیز دارا باشند تا به سطح پوست آسیب نرسانند. همچنین کیفیت دستمال توالت باید به گونه ای باشد که هنگام مصرف، با جذب رطوبت بافت خود را حفظ کند و به حالت پودر یا گلوله گلوله درنیاید و تکه تکه نشود. اگر دستمال توالت این ویژگی را نداشته باشد، به هیچ وجه صلاحیت استفاده را ندارد. زیرا با استفاده از آن ها و باقی ماندن تکه های دستمال برای بدن شما، علاوه بر ایجاد حساسیت پوستی، خود عاملی برای ایجاد عفونت در ناحیه ی تناسلی خواهد شد. توجه داشته باشید که ضخامت بالای دستمال توالت در این موضوع نیز موثر است

مضاف بر نکات بهداشتی و پزشکی از نظر ظاهری نیز پس از آبکشی در سرویس بهداشتی، با خشک کردن خود، از نشت رطوبت به لباس خود جلوگیری کرده و لباس و ظاهری آراسته تر خواهید داشت. با مطالعه ی هر نکته به اهمیت ضخامت بالای دستمال توالت پی خواهید برد.
در ضمن در کشورهای اسلامی که از قوانین نجاست و طهارت پیروی می کنند، پس از استفاده از توالت خود را آبکشی می نمایند و از دستمال توالت فقط برای خشک کردن رطوبت استفاده می کنند. اما دیگر کشورها بدون آبکشی، فقط از دستمال توالت برای پاک کردن محل دفع استفاده که می کنند که اهمیت مرغوبیت و ضخامت بالای دستمال توالت را دو چندان می کند.

تنوع در دستمال توالت حریر

امروزه کارخانجات و تولیدکنندگان زیادی در زمینه ی تولید دستمال توالت فعالیت می کنند. استفاده ی گسترده و روزافزون این محصول نیز موجب تلاش برای تولید متنوع برای جلب رضایت طیف وسیع مشتریان، شده است.  حتما هنگام خرید این محصول به نشان استاندارد دقت کنید. همیشه باید بهترین نوع دستمال توالت را خریداری کنید. مرغوبیت مواد اولیه در تولید این محصول اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا در صورت استفاده از مواد نامرغوب ایجاد حساسیت های پوستی و التهابات و دیگر عوارض حتمی است. این محصول با تعداد لایه های متنوع تولید می شود. اما همان گونه که در بالا ذکر شد، ضخامت بالای دستمال توالت اهمیت زیادی دارد و نوع 4 لایه ی آن توصیه می شود.

دستمال های توالت برای داشتن زیبایی ظاهری در طرح های مختلف تولید می شوند. به هر حال تولید کننده برای جذب تمامی سلیقه ها از طرح های متنوع روی برگ های دستمال توالت استفاده می کند. همچنین انواع معطر آن نیز وجود دارد. بدین ترتیب استفاده از آن ها در سرویس بهداشتی، باعث خوشبو شدن محیط می شود. فقط هنگام استفاده از عدم حساسیت به عطرها اطمینان حاصل کنید.
دستمال توالت معمولا به صورت رولی تولید می شود. این روش به دلیل سهولت استفاده می باشد. معمولا ابعاد هر برگ آن از ابعاد یک برگ دستمال کاغذی کوچکتر اما ضخیم تر است.
بسته بندی این محصول نیز از تنوع بالایی برخوردار است. بسته بندی های مختلفی از دوتایی تا حتی تعداد 36 یا بیشتر نیز وجود دارد. مشتریان می توانند با توجه به میزان مصرف خود از این محصول استفاده کنند.
با توجه به تولید گسترده، این محصول بسیار در دسترس بوده و می توان از هر فروشگاه معتبری خریداری کرد. هنگام خرید حتما به تاریخ تولید و تاریخ انقضای آن توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *